7 позиція у рейтингу українських університетів за показниками Scopus 2024 року

Опубліковано результати щорічного рейтингу закладів вищої освіти України* за показниками даних наукометричної бази Scopus (рейтинг оприлюднено на сайті Освіта.ua. Дані актуальні станом на кінець квітня 2024 року.

Рейтинг створено за результатами наукометричного моніторингу суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus у квітні 2024 року. Результати рейтингу ґрунтуються на показниках цитування наукових статей, опублікованих закладами освіти або їхніми фахівцями.

Нині база даних Scopus індексує понад 25 тисяч періодичних і неперіодичних наукових видань з технічних, медичних і гуманітарних наук.

У рейтинговій таблиці українські університети ранжовані за індексом Гірша – кількісним показником, що базується на числі наукових публікацій і кількості їх цитувань.

Згідно з результатами рейтингу 2024 року перша десятка ЗВО України з найвищим індексом Гірша:
1. Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
2. Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна.
3. Львівський національний університет імені Івана Франка.
4. Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова.
5. Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
6. Сумський державний університет .
7. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
8. Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького.
9. Національний університет «Львівська політехніка».
10. Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.

*У рейтинг включено лише ті заклади вищої освіти, що мають у Scopus окремі Affiliation ID в офіційному переліку та відповідають на пошуковий запит «Ukraine» у полі пошуку «Affilation Search». У список не включено заклади, що мають значення індекса Гірша менше ніж 1.