- 12:00, пʼятниця, 25 жовтня 2024
- Україна-Австрія
Міністерство освіти і науки України та Австрійське агентство з питань освіти та інтернаціоналізації оголосили конкурс спільних українсько-австрійських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2025-2026 рр., який триває до 25 жовтня 2024 року.
Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти, наукових установ обох країн (далі – ЗВО/НУ) за усіма науковими дисциплінами і тематичними напрямами, включаючи соціальні та гуманітарні науки.
Подання документів здійснюється у функціональному модулі Національної електронної науково-інформаційної системи (далі - Система). Документи для участі у Конкурсі подаються в електронній формі з накладеним електронним підписом, з використанням можливостей Системи відповідно до положень Порядку роботи Національної електронної науково-інформаційної системи, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08 січня 2024 року № 10, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 березня 2024 року за № 323/41668. З детальною інформацією щодо подачі документів та участі у Конкурсі можна ознайомитися за покликанням.
Форма заявки заповнюється в Системі послідовно українською та англійською мовами в одному файлі (вимоги до усіх пунктів заявки наводяться у файлі заявки (Додаток 1)).
З питань подання та оформлення документів на конкурс звертайтесь до НДЧ (Руслан Заплітний, Алла Грицюк – к.5, кабінет 102-103; 58-47-20, 58-47-08).
До заповненої форми заявки потрібно також додати наступні скан-копії оригіналів документів у форматі PDF
- Супровідний лист.
- Лист-підтвердження від австрійського партнера-керівника проєкту.
- Документ про відсутність в заявці та додатків до неї інформації з обмеженим доступом.
- CV українського та австрійського наукових керівників проєкту.
- Довідка про перетин кордону науковим керівником.
Кінцевий строк подання – 25 жовтня 2024 року (до 13:00).
Учасник конкурсу, визнаний переможцем за результатами конкурсу, при підписанні договору на виконання НДР зобов’язаний подати до МОН оригінали документів у паперовій формі.
Організатори розглядатимуть тільки ті заявки, що оформлені відповідно до зазначених вимог та були надіслані вчасно.
Науковці з українського боку, зокрема керівники проєктів, мають вжити усіх необхідних заходів для захисту науково-технічних та промислових цінностей, які їм належать, а також прав інтелектуальної власності. Головна увага приділятиметься тому, щоб у межах співробітництва не відбулося незапланованої передачі українських технологій іншим країнам.
Проєктна пропозиція має бути розрахована на 2 роки, починаючи з 2025 року. Фінансування виділяється на кожен рік окремо.
У рамках цього конкурсу можуть фінансувати лише нові проєкти. Одна і та сама особа може бути науковим керівником не більше двох проєктних пропозиції, що подаються на конкурс (при цьому буде фінансуватися тільки один проєкт).
До пакету документів додається скан-копія довідки про перетин кордону науковим керівником. Порядок отримання довідки наведено у Додатку 2.
Керівникам проєктів рекомендовано не включати, а експертам МОН рекомендовано не зараховувати публікації у виданнях, які мають явні ознаки хижацьких, до доробку авторів проєкту. Основні ознаки хижацьких видань, наведено у Додатку 3.
Кандидатам на участь у конкурсі з української сторони варто переконатися у тому, що їх австрійські партнери подали відповідну заявку до Австрійського агентства з питань освіти та інтернаціоналізації.
Інформація про переможців конкурсу буде оприлюднена на сайті Міністерства освіти і науки України у розділі «Наука» → «Європейська та Євроатлантична інтеграція» → «Двосторонні наукові конкурси» → «Результати конкурсів».
Лише переможці конкурсу будуть поінформовані електронним листом за вказаною у заявці електронною поштою для подальших кроків.
Детальніше про вимоги оформлення документів, фінансування та етапи відбору за перепосиланням