ел. пошта: rectorRжѓд/@Б_эІchnu.edu.ua

15-10-2019

2019-09-04 11:55:22
Вшанування пам’яті жертв Голокосту на Буковині

«Ми відповідальні не за минуле, а за збереження пам’яті про минуле»

В історії людства існує чимало чорних сторінок, однією із них є трагедія Голокосту. Ніщо так не знівелювало людське життя і загальнолюдські цінності, як ця трагедія. Згідно зі статистикою, під час Голокосту було винищено 6 млн євреїв.

З метою вшанування пам’яті жертв Голокосту на Буковині 4 вересня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича розпочалась зустріч істориків України, Німеччини, Румунії та Росії, а також свідків трагедії Голокосту.

Основним завданням наукового зібрання є пошук нових ракурсів та підходів у обговоренні проблематики Голокосту в рамках сучасних суспільних дискурсів зазначених країн.

У програмі зустрічі передбачені обговорення особливостей Голокосту на Буковині; насильства проти євреїв до та після Другої світової війни; Голокосту у суспільному дискурсі після розпаду Радянського Союзу та ін.

Під час вітального слова до присутніх звернувся виконавчий співпрезидент Асоціації єврейських організацій та общин (ВААД) України Йосиф Зісельс, який акцентував увагу на регіональних вимірах трагедії:

«Голокост на Буковині має свої особливості, дуже відмінні від Голокосту, до прикладу, на Галичині».

Також він зауважив, що вже третій рік триває робота над проектом створення музею Голокосту Буковини, і подібні зустрічі мають неабияке значення у цьому процесі.

Серед запрошених гостей зустрічі був ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Роман Петришин.

«Дуже болісно, що у новітній історії людства сталась така страшенна трагедія», - звернувся він до присутніх, та наголосив на важливості проведення наукових досліджень з даної проблематики, аби подібні події більше ніколи не повторювались.

У рамках заходів щодо вшанування пам’яті жертв Голокосту на Буковині з 4 по 7 вересня заплановані також фортепіанний концерт, ораторія «Ілія» Фелікса Мендельсона-Бартольді, концерт хору «RathsChor» м.Бремен разом із музикантами Одеської національної музичної академії імені Нежданової та симфонічного оркестру Чернівецької обласної філармонії умені Дмитра Гнатюка.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterRжѓд/@Б_эІchnu.edu.ua