ел. пошта: rectorО2-@Ћc“€chnu.edu.ua

ел. пошта: admissionО2-@Ћc“€chnu.edu.ua

11-10-2019

2019-08-29 08:56:47
Впровадження результатів ERASMUS+ проекту ALIoT «Інтернет речей: нові освітні програми для потреб промисловості та суспільства»

У Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича провели перший набір у магістратуру за новою освітньо-науковою програмою «Комп‘ютерна інженерія технологій інтернету речей та кіберфізичних систем». Студентами-магістрами стали цьогорічні випускники спеціальності «Комп‘ютерна інженерія» кафедри комп‘ютерних систем та мереж, які успішно склали іспити ЗНО з англійської мови та фаховий іспит в університеті.

Програма передбачає дворічне навчання та освоєння спеціалізованих курсів з розробки апаратних рішень та інтелектуального програмного забезпечення, поглиблене вивчення мережевих технологій і їх застосування для обробки великих масивів даних, Cloud-технологій тощо. Загалом навчальна програма спрямована на більш прикладне застосування отриманих студентами знань, зокрема у галузях створення розумних будинків і міст, енергозберігаючих технологій, екологічного моніторингу та охорони здоров‘я за рахунок створення інтелектуального програмного забезпечення та апаратних рішень з реконфігуровною архітектурою.

Теоретичним підґрунтям для нової освітньої програми стало тритомне видання з 14 лекційних курсів, а також 15 навчальних посібників-практикумів, розроблених українськими університетами – учасниками консорціуму, створеного для реалізації проекту ALIoT.  Для практичних занять у кожному ЗВО створено спеціалізовані лабораторії – кластери, об‘єднані в загальну навчальну мережу та оснащені сучасним обладнанням за кошти проекту. Передбачається і широке впровадження отриманих у результаті виконання проекту знань для розвитку нових наукових напрямків, впровадження їх у виробництво.

Сьогодні, 29 серпня, у Тернопільському національному економічному університеті на дорадчому моніторингу Національного Еразмус Офісу в Україні будуть підведені підсумків виконання проекту.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterО2-@Ћc“€chnu.edu.ua