ел. пошта: rectorм)ђЂІ@ЙЬґ‘Г@chnu.edu.ua

05-12-2019

2019-08-28 15:29:33
Науковці Василь Балух та Віктор Коцур презентували свою нову монографію

26 серпня відбулася довгоочікувана презентація нової книги відомого у науковому світі тандему першого проректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Василя Балуха та ректора ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» Віктора Коцура. Видання має назву «Релігійна палітра ранньомодерної України у постатях: словник» і є життєписом декількох сотень культурно-освітніх, державних та релігійних діячів України, які завдяки своїй діяльності більшою чи меншою мірою впливали на розвиток і трансформацію багатьох історичних процесів в Україні.

На презентацію, що відбулася у Переяслав-Хмельницькому ДПУ, завітали чимало науковців, професорів, викладачів, студентів і аспірантів з багатьох вищих навчальних закладів України. Не дивно, адже книга, за словами авторів, покликана прийти на допомогу викладачам та студентству, релігійним і державним установам, та взагалі всім, хто планує поглибитися в українську історію.

В одній із передмов до монографії, авторства Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, справедливо зазначено, що словник «має багато переваг, які передусім полягають у виявлені та докладному описі життєписів великих подвижників духовно-культурного, церковно-релігійного та суспільно-політичного життя українського народу у малодосліджений і поки що комплексно не вивчений період, без цілісного осмислення якого важко зрозуміти та переоцінити сучасні суспільно-політичні та конфесійно-юрисдикційні перетворення».

У свою чергу завідувач кафедри культурології, релігієзнавства та теології доцент Микола Шкрібляк у власній передмові говорить: «Цінність реалізованого авторського проекту підтверджується також тим, що в ньому міститься докладний опис ста постатей – ідейних натхненників реформаційного руху на українських землях. Ми переконані, що через нове прочитання і переосмислення їхніх ідей і візій можна якомога глибше осягнути не лише проблеми нашої національно-релігійної ідентичності, а й визначитися з власними сучасними духовно-культурними, суспільно-політичними та морально-етичними пріоритетами як індивідуального, так і загальнонаціонального поступу».

Отож книга дійсно варта того, щоб з її допомогою влаштувати самостійний екскурс подіями і явищами на українських землях у період раннього модерну та стати ближчим до історії своєї держави.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterм)ђЂІ@ЙЬґ‘Г@chnu.edu.ua