ел. пошта: rectorр4{]@їkжchnu.edu.ua

11-10-2019

2019-08-23 10:00:36
Літня хімічна школа

З 10 по 17 серпня у м. Вижниця на базі «Вижницької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів художньо-естетичного циклу імені Назарія Яремчука» за підтримки МОН України відбулася Літня хімічна школа для переможців Всеукраїнської хімічної олімпіади.

Як і минулого року, основну роботу, пов’язану з організацією заходу, здійснив проректор з наукової роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича професор Петро Фочук.

У роботі школи взяли участь 36 юних хіміків 9, 10 та 11 класів. Протягом тижня вони мали змогу прослухати лекції досвідчених спеціалістів з різних напрямків хімії: Дмитра Волочнюка, Сергія Рябухіна, Сергія Алєксєєва, Олександра Бєди, Костянтина Гавриленка, Дмитра Радченка, Олега Жикола, Олександра Усенка та ін.

Особлива увага була зосереджена на вмінні застосовувати хімічні знання для розв’язування олімпіадних завдань. Цього року з учнями працювали і студенти українських ЗВО, які були призерами попередніх Всеукраїнських та Міжнародних хімічних олімпіад (Микола Авраменко, Кирило Данілейко, Іван Копа, Михайло Пашко, Микола Пашко та ін.). Адже передача досвіду від одного покоління олімпійців наступному нині є дуже позитивним трендом.

Також учасники зборів мали змогу виконати експериментальні завдання, які для них приготували студенти Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (Микола Авраменко та Деніс Кваша) разом із студентами Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету (Андрій Готинчан).

Окрім цікавої та пізнавальної роботи, школярі насолоджувалися чудовими карпатськими краєвидами, чистим гірським повітрям та ознайомилися з традиційною буковинською гостинністю на екскурсіях.

Після занять учням пропонувалися різні види відпочинку, включаючи спортивні ігри, які, без сумніву, згуртували наших юних науковців.

Налагодження зв’язків між талановитою молоддю країни буде дуже корисним для їх подальшого розвитку.

Бажаємо всім учасникам зборів подальших успіхів та перемог!

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterр4{]@їkжchnu.edu.ua