ел. пошта: rectorK±}@и9—chnu.edu.ua

11-10-2019

2019-07-08 12:56:58
Міжнародний проект кафедри журналістики

На початку липня стартував міжнародний проект кафедри журналістики Чернівецького національного університету «Journalismus in Europäischen Gesellschaften», метою якого є дослідження інформаційної політики і безпеки в умовах гібридної війни та удосконалення навчального модуля з відповідного курсу.

Партнерами кафедри у проекті є вузи Грузії та Молдови, тобто тих країн, які зіткнулися з проблемами анексії та окупації своїх територій та з інформаційною гібридною війною всередині країни. Своїм досвідом поділилися і медійники Німеччини, які пережили подібну ситуацію в умовах розділеності країни радянським режимом.

У рамках зазначеного проекту 1-3 липня у Берліні відбулася конференція «Realistische und Konstruktivistische Ansätzen des Journalismus in Konfliktkommunikation», на якій були окреслені проблеми боротьби з фейковою інформацією, пропагандою, маніпуляціями в медіа. Українські доповідачі (Любов Василик, Володимир Стефанець, Володимир Бобер, Лілія Шутяк, Анна Ноголь) розповіли про скуповування українських медіа та переформатування інформаційної політики в інтересах країни-агресора.

Наступну Міжнародну наукову конференцію заплановано провести у вересні цього року в Чернівецькому національному університеті.  Кафедра запросить журналістів з досвідом роботи над військовою проблематикою. До України прибудуть також колеги з Грузії, які мають досвід висвітлення військових конфліктів в Абхазії та Осетії.

У підсумку проекту буде видано навчальний посібник для студентів з курсу «Інформаційна політика і безпека в умовах гібридної війни».

На зустрічі учасники проекту обговорили також формати можливої співпраці між Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Ivane Javakhishvili Tbilisi state university (TSU, Грузія) та Instituts für Polizistin und Kommunikationswissenschaft (IPK, Німеччина).

Вирішено підписати Меморандум про співпрацю між вузами для продовження спільних медіадосліджень.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterK±}@и9—chnu.edu.ua