ел. пошта: rectorОмГкS@iЙІchnu.edu.ua

ел. пошта: admissionОмГкS@iЙІchnu.edu.ua

15-10-2019

2019-06-21 08:53:41
Кафедра журналістики налагоджує співпрацю з польськими колегами

У рамках підписаної угоди про співробітництво між Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та Краківським педагогічним університетом імені Комісії Едукації Народової викладачі кафедри журналістики та студенти-видавці тиждень стажувалися у сусідній країні.

Директорка міжнародного відділу краківського університету Малгожата Ідзік ознайомила гостей з навчальним закладом – його історією, традиціями та сучасними напрямками діяльності.

Викладачі Любов Василик та Юлія Попович обговорили з медіа-експерткою Агнєшкою Огоновською, яка займається моніторингом польських ЗМІ, можливості спільних українсько-польських медіа-досліджень.

Завдяки добре продуманій програмі стажування, розробленій завідувачкою відділу Мартою Караманською, гості відвідали лекції з «Підстав едиторства», «Текстознавства» та «Проектування публікації», разом з польскими студентами активно працювали на заняттях, обговорили друкарські шрифти та дизайн тексту.

Пізнавальною виявилася екскурсія в друкарню університету: майбутні видавці познайомилися з правовими основами та контентом книговидання, матеріально-технічним забезпеченням друкарського процесу, на практиці простежити етапи створення поліграфічної продукції.

Студенти побували також в редакції цифрового радіо «Spektrum», головна редакторка якого Клавдія Шмістек розповіла про особливості створення ефіру та запропонувала гостям спробувати себе у ролі радіоведучих. Вразило багатство видавничої продукції у книгарнях Кракова – від дитячих видань, навчальних підручників, художньої літератури до мистецьких подарункових видань та книг-панорам. А також запам’яталося саме місто – тисячолітній Краків: круті вежі Вавеля, вузькі бруковані вулички Казємєжа, затишні двори і декоративні крамнички, дух ортодоксального католицизму, звуки органів і, звичайно, древня Вісла.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterОмГкS@iЙІchnu.edu.ua