ел. пошта: rectorСя6@љЉXchnu.edu.ua

11-10-2019

2019-05-30 16:34:16
У Чернівецькому національному університеті згадували 48-го ректора

1 червня виповнюється 100 років з дня народження 48 ректора ректора Чернівецького державного (нині – національного) університету імені Юрія Федьковича (1968–1987), талановитого ученого, педагога, організатора, чиє ім’я нерозривно пов’язане з вищою школою України 50–90-х років Костянтина Олександровича Червінського.

З цієї нагоди сьогодні, 30 травня, у Храмі Трьох Святителів відбулася заупокійна панахида. На сумному дійстві були в.о. ректора Чернівецького національного університету Олег Ангельський, голова Вченої ради університету Роман Петришин, донька професора Олена, невістка, завідувачка кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури ЧНУ Ольга Червінська, а також декани низки факультетів.

Опісля у Червоній залі університету відбулися урочисті заходи з нагоди 100-річчя від дня народження Костянтина Червінського, з іменем якого пов’язана і його титанічна праця.

Про життєвий шлях ректора присутнім розповів його вдячний учень доктор хімічних наук, професор Олександр Лявинець:

- Костянтин Олександрович вважав, що справжній вчений повинен ставити перед собою завдання, які можуть здаватися не зовсім реальними, але з часом зможуть вирішуватися, прослужать науці і народному господарству.

Також він пригадав маловідомі факти з життя ректора, до прикладу, що за участь в Яссько-Кишинівській операції у Другій світовій війні капітан Червінський був представлений до звання Героя Радянського Союзу, та, як не парадоксально, і у багатьох випадках – не отримав його. Своїми спогадами про Червінського з присутніми поділились люди, які багато років працювали під керівництвом мудрого ректора - це Степан Костишин, Юрій Макар, Борис Бунчук, Михайло Свердан.

Більше про життя та науковий шлях ректора відтепер можна дізнатись з видання, яке на урочистостях презентувала Ольга Червінська. Книга містить унікальні роздуми Костянтина Олександровича про самого себе, його постулати керівництва, а також спогади його колег, товаришів, і навіть уривки з особистого листування.

Заслужений діяч науки і техніки України, Почесний професор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Костянтин Олександрович Червінський залишив помітний слід у науковій та педагогічній царині. Усі, хто говорив цього дня про Костянтина Червінського, згадували його з почуттям великої шани і поваги. Сам Костянтин Олександрович свій нелегкий шлях як керівника й організатора описав досить влучно такими словами: «...коли той життєвий пісок просіяти крізь сито, то в ньому залишиться золото - ставлення людей до тебе».

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterСя6@љЉXchnu.edu.ua