ел. пошта: rector=Аl@вv|– chnu.edu.ua

ел. пошта: admission=Аl@вv|– chnu.edu.ua

15-10-2019

2019-05-30 09:41:25
Цікаві та корисні лекції для студентів

У середу, 22 травня, у приміщенні Буковинського медіа-центру «Belle Vue» відбувся спільний захід Профспілкової організації студентів Чернівецького національного університету з «15х4Chernivtsi».

«15×4» — це некомерційні заходи у містах Європи та країнах СНД. Організатори проводять безкоштовні освітні зустрічі, на яких запрошені лектори читають по чотири науково-популярні лекції, тривалістю п’ятнадцять хвилин кожна. Головна мета – популяризувати науку та робити знання доступнішими.

На 16-ому івенті «15х4Chernivtsi» своїми знаннями на різні теми, від математики до психології, ділились чотири спікери, кожен з яких виступав із доповіддю по 15 хвилин.

Першим лектором став Микола Хобзей – студент 4 курсу Інституту фізико-технічних та комп'ютерних наук. Він розповідав простими словами про цікавий і не всім відомий феномен –  «Провідникові метаструктури», наводячи приклад таємничого плаща-невидимки з фільму про Гаррі Поттера та склянки з соломинкою «нормальної людини» та «людини-метаструрника».

У компанії другого лектора – Павла Гараджія, студента 1 курсу Інституту біології, хімії та біоресурсів, можна було збагнути, що укус бджоли це не так вже й погано, а отруєння ціаністим калієм можна звести до просто неприємної несподіванки.

Ще наступні 15 хвилин молоді науковці та фанати науки знайомилися зі світом Data Science, про який  розповідав третій лектор – професор, доктор фізико-математичних наук Сергій Едуардович Остапов, бо «Хто володіє інформацією – той володіє світом» (Натан Ротшильд).

На завершення виступив Микита Глущенко – студент 4 курсу Факультету педагогіки, психології та соціальної роботи, який у своїй лекції торкнувся питань про інцест, яким він буває і як його виявити. Розповів у чому ж полягає небезпека саме психологічного інцесту, чим він відрізняється від фізичного і чому науковці називають цей феномен «щастям» материнства та найвищою формою любові.

Виступ кожного із спікерів був лаконічним, але водночас надзвичайно інформативним та корисним. Відвідувачі заходу радо ставили запитання, дискутували та розповідали про власні експерименти в тій чи іншій галузі. Відвідавши захід проекту «15×4», можна дійти висновку, що в ХХІ столітті наука може бути доступною кожному.

Фотозвіт заходу – переглянути.

Профспілкова організація студентів ДБАЄ ПРО ТЕБЕ!

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmaster=Аl@вv|– chnu.edu.ua