ел. пошта: rectorOA=@иа3дchnu.edu.ua

25-02-2020

2019-05-28 16:31:45
Медіація як інновація

Медіація ще не стала в Україні надбанням національної культури. У широких верствах захисників людських прав, як професійних, так і тих, що діють на громадських засадах, вона ще здебільшого сприймається як не дуже бажаний конкурент. Адже медіація потенційно здатна вирішувати суспільні конфлікти та спори ефективніше, швидше та ціною менших витрат у порівнянні із альтернативами медіації. Точніше кажучи, медіація сама є найкращою альтернативою судовому вирішенню більшості конфліктів і спорів.

Цей глибинний потенціал медіації кафедра публічного права збагнула ще у 2016 році. І відразу ж після цього максимально включилася у процес укорінення культури медіації в Україні. Кафедра розпочала підготовку магістрів-правників за спеціалізацією "Юрист-медіатор", розробивши перед цим відповідну інноваційну освітньо-професійну програму підготовки правників-медіаторів.

Творча група кафедри у складі завідувача кафедри Руслани Гаврилюк та його безпосередніх виконавців д.ю.н., професора Петра Пацурківського, доцента кафедри Дмитра Кості, асистента кафедри Павла Бартусяка, аспірантів кафедри Людмили Кості, Георгія Мойсея та Іллі Юрійчука виграли у 2018 р. грант Програми ЄС Еразмус + К2 у напрямку "Розвиток потенціалу вищої освіти»  «Медіація: навчання та трансформація суспільства».

Кафедрою розроблена та впроваджена сертифікатна програма "Професійний медіатор" для практичних працівників правничих професій, передусім адвокатів та нотаріусів Чернівецької області та інших регіонів України, проводяться регулярні тренінги для випускників цих програм та магістрів юристів-медіаторів факультету. До таких тренінгів залучаються як найкращі медіатори України, так і інших країн.

21-22 травня 2019 р. на запрошення кафедри публічного права юридичного факультету університету та її лабораторії медіації, переговорів й арбітражу вперше побував в університеті в рамках Року Медіації в Україні загальновідомий у професійних колах медіаторів світу сертифікований медіатор Федерального округу апеляційного суду США, Голова Комітету Судової Ради з альтернативного вирішення спорів (штат Північна Кароліна), член Академії сімейних медіаторів Френк Лейні. Він провів насичений (з 9-00 до 18-00 з перервами на кава-брейки та обід) дводенний тренінг для викладачів кафедри, магістрів юристів-медіаторів та випускників сертифікатної програми "Професійний медіатор" із сімейної  медіації та переговорів. Цей тренінг викликав резонанс навіть в межах України.

Так, крок за кроком, утверджується культура медіації в Україні.

Руслана Гаврилюк,

завідувач кафедри публічного права юридичного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича