58012, ”крањна,

—тор≥нки:
2019-05-28 16:31:45
ћед≥ац≥€ €к ≥нновац≥€

ћед≥ац≥€ ще не стала в ”крањн≥ надбанн€м нац≥ональноњ культури. ” широких верствах захисник≥в людських прав, €к профес≥йних, так ≥ тих, що д≥ють на громадських засадах, вона ще здеб≥льшого сприймаЇтьс€ €к не дуже бажаний конкурент. јдже мед≥ац≥€ потенц≥йно здатна вир≥шувати сусп≥льн≥ конфл≥кти та спори ефективн≥ше, швидше та ц≥ною менших витрат у пор≥вн€нн≥ ≥з альтернативами мед≥ац≥њ. “очн≥ше кажучи, мед≥ац≥€ сама Ї найкращою альтернативою судовому вир≥шенню б≥льшост≥ конфл≥кт≥в ≥ спор≥в.

÷ей глибинний потенц≥ал мед≥ац≥њ кафедра публ≥чного права збагнула ще у 2016 роц≥. ≤ в≥дразу ж п≥сл€ цього максимально включилас€ у процес укор≥ненн€ культури мед≥ац≥њ в ”крањн≥.  афедра розпочала п≥дготовку маг≥стр≥в-правник≥в за спец≥ал≥зац≥Їю "ёрист-мед≥атор", розробивши перед цим в≥дпов≥дну ≥нновац≥йну осв≥тньо-профес≥йну програму п≥дготовки правник≥в-мед≥атор≥в.

“ворча група кафедри у склад≥ зав≥дувача кафедри –услани √аврилюк та його безпосередн≥х виконавц≥в д.ю.н., професора ѕетра ѕацурк≥вського, доцента кафедри ƒмитра  ост≥, асистента кафедри ѕавла Ѕартус€ка, асп≥рант≥в кафедри Ћюдмили  ост≥, √еорг≥€ ћойсе€ та ≤лл≥ ёр≥йчука виграли у 2018 р. грант ѕрограми ™— ≈размус +  2 у напр€мку "–озвиток потенц≥алу вищоњ осв≥ти»  «ћед≥ац≥€: навчанн€ та трансформац≥€ сусп≥льства».

афедрою розроблена та впроваджена сертиф≥катна програма "ѕрофес≥йний мед≥атор" дл€ практичних прац≥вник≥в правничих профес≥й, передус≥м адвокат≥в та нотар≥ус≥в „ерн≥вецькоњ област≥ та ≥нших рег≥он≥в ”крањни, провод€тьс€ регул€рн≥ трен≥нги дл€ випускник≥в цих програм та маг≥стр≥в юрист≥в-мед≥атор≥в факультету. ƒо таких трен≥нг≥в залучаютьс€ €к найкращ≥ мед≥атори ”крањни, так ≥ ≥нших крањн.

21-22 травн€ 2019 р. на запрошенн€ кафедри публ≥чного права юридичного факультету ун≥верситету та њњ лаборатор≥њ мед≥ац≥њ, переговор≥в й арб≥тражу вперше побував в ун≥верситет≥ в рамках –оку ћед≥ац≥њ в ”крањн≥ загальнов≥домий у профес≥йних колах мед≥атор≥в св≥ту сертиф≥кований мед≥атор ‘едерального округу апел€ц≥йного суду —Ўј, √олова  ом≥тету —удовоњ –ади з альтернативного вир≥шенн€ спор≥в (штат ѕ≥вн≥чна  арол≥на), член јкадем≥њ с≥мейних мед≥атор≥в ‘ренк Ћейн≥. ¬≥н пров≥в насичений (з 9-00 до 18-00 з перервами на кава-брейки та об≥д) дводенний трен≥нг дл€ викладач≥в кафедри, маг≥стр≥в юрист≥в-мед≥атор≥в та випускник≥в сертиф≥катноњ програми "ѕрофес≥йний мед≥атор" ≥з с≥мейноњ  мед≥ац≥њ та переговор≥в. ÷ей трен≥нг викликав резонанс нав≥ть в межах ”крањни.

“ак, крок за кроком, утверджуЇтьс€ культура мед≥ац≥њ в ”крањн≥.

–услана √аврилюк,

зав≥дувач кафедри публ≥чного права юридичного факультету „Ќ” ≥м. ё. ‘едьковича

Ќазад
—тор≥нки:
Ќовини
© 1999- „ерн≥вецький нац≥ональний ун≥верситет ≥м. ё. ‘едьковича.
¬аш≥ зауваженн€, запитанн€ та пропозиц≥њ: webmasterv,TЫc@ШИз^chnu.edu.ua
Powered by Nova, ѕрограмуванн€:  рамар ј.¬., ƒизайн: јнтонюк ј.ћ.

¬√ќ–”