ел. пошта: rectorI&>Я@зЭ† chnu.edu.ua

15-10-2019

2019-05-17 11:27:34
«Alma Mater Librorum»

Делегація Наукової бібліотеки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича взяла участь шостому міжнародному книжковому салоні «Alma Mater Librorum» (м. Сучава, Румунія).

9-10 травня, у Сучавському університеті "Штефан чел Маре" (м. Сучава, Румунія) пройшов  шостий міжнародний книжковий салон «Alma Mater Librorum», у якому взяла участь делегація працівників Наукової бібліотеки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у складі директора Михайла Зушмана, заступника директора з наукової роботи Настасії Загородної, завідувача відділу рідкісних книг та рукописів Оксани Січкар-Цимбалюк, бібліографа Стелли Маланчук.

Захід ініційований і організований бібліотекою Сучавського університету "Штефан чел Маре". Цьогорічний Міжнародний книжковий салон присвячений «Року книги в Румунії», і є складовою проекту «Румунія читає». Лейтмотивом книжкового салону стали слова класика румунської літератури Міхая Емінеску: «Читайте! Лише читаючи ваш мозок стане нескінченною лабораторією ідей і образів». Мета заходу – розвиток інтересу до книги та читання, ознайомити читача з книгою та літературою взагалі, перекладами відомих авторів та заохотити людей читати. У книжковому салоні взяли участь видавництва з Румунії, Німеччини, України, Сербії та Сенегалу.

Науковою бібліотекою ЧНУ на книжковому салоні були представлені бібліографічні покажчики підготовлені Науковою бібліотекою ЧНУ і видані видавництвом Чернівецького університету:  «Йозеф Шумпетер» (2011), «Фрідріх Кляйнвехтер» (2013), «Анатолій Добрянський» (2014), «Ольга Кобилянська» (2015), «Тарас Шевченко – поет, художник, мислитель (з матеріалів газети «Буковина», (2015), «Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича в незалежній Україні» (2015), «Надія Бабич» (2018). Також була представлена продукція відомого чернівецького видавництва «Наші книги».

Під час заходу проводились презентації книг, вручались дипломи: «Почесний гість», «Найплідніший автор університету», «Найвірніший читач бібліотеки Сучавського університету», «Найкраща книга салону», «Найважливіше пожертвування».

Санда-Марія Арделяну, професор,  Почесний доктор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, директор бібліотеки Сучавського університету "Штефан чел Маре" зазначила, що ідея надання диплому «Найвірніший читач» був запозичений у Наукової бібліотеки ЧНУ під час участі у міжнародному науково-практичному семінарі "Науковий об’єкт, що становить національне надбання України: стан, використання, зберігання, перспективи", який відбувся 22 лютого 2019 р., де вперше й започаткували номінацію «Читач року» Наукової бібліотеки ЧНУ.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterI&>Я@зЭ† chnu.edu.ua