ел. пошта: rector;“@NU’M-chnu.edu.ua

ел. пошта: admission;“@NU’M-chnu.edu.ua

11-10-2019

2019-04-02 15:54:43
Інтеграція зусиль в сфері громадянської освіти працівників вищої та середньої освіти

Сучасний стан громадянської освіти в Україні залишає бажати кращого. Довільне виключення політології з циклу вивчення обов’язкових дисциплін в ВЗО вносить додаткову лепту у дезорієнтацію виборців України в елементарних питаннях політики та громадянської участі. В таких умовах доводиться шукати альтернативні шляхи виходу із кризового стану вітчизняної системи навчання та виховання своїх громадян.

Одним із таких кроків стала ініціатива проведення дослідно-експериментальної роботи «Розвиток громадянської освіти старшокласників в умовах формування полікультурного українського суспільства» на базі закладів освіти області. Її запропонував завідувач кафедри політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича професор Анатолій Круглашов. Ініціативу належно підтримали Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, Департамент освіти та науки Чернівецької ОДА та низка педагогічних колективів міста та області. А саме – педагогічні колективи Чернівецького ліцею №2 (директор Сігітов А.І.), Чернівецької гімназії №5 (директор Мінакова Т.Г.),  Чернівецької ЗОШ №2 І-ІІІ ст. Чернівецької міської ради (директор Покальська О.М.); Глибоцького ліцею (директор Глобак Д.І.); Сторожинецького ліцею (директор Багрій В.І.); Сторожинецької гімназії (директор Алієва С.П.); Новоселицької ЗОШ № 3 І-ІІІ ст. (директор Кока С.А.); Новоселицької  гімназії (директор Петров О.М.), Новоселицького ліцею (директор Каліструк І.М.); Боянської ЗОШ І-ІІІ ст. Новоселицького району (директор Бота А.В.); Кіцманської гімназії (директор Гешко В.І.).

Тривалість експерименту розрахована на 5 років. Метою експерименту є впровадження в освітній процес системи соціально-педагогічних впливів на розвиток громадянської компетентності старшокласників в процесі поєднання їх загальних (світових та національних) та полікультурних, регіональних компонентів. З боку університету науковим керівником проекту призначено проф. А. М. Круглашова, а науковими консультантами – проф. Н.Ю. Ротар та доц. І.С. Недокуса. Експеримент відбуватиметься в чотири основні етапи і передбачає проведення низки заходів та дій діагностичного, науко-аналітичного, навчально-методичного та виховного характеру.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmaster;“@NU’M-chnu.edu.ua