ел. пошта: rectorв"dL@v@Ч”Мchnu.edu.ua

14-11-2019

2019-02-22 13:30:27
Первоцвіти під загрозою!

Учора, 21 лютого, в еколого-просвітницькому центрі збереження біорізноманіття на базі кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась нарада щодо збереження первоцвітів.

На заході були присутні представники Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, крайової влади, керівництво управління екології та природних ресурсів Обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області, Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, представники національних природних парків області, Департаменту освіти і науки ОДА, Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області, науковці та громадськість краю.

З вітальним словом виступив заступник голови обласної державної адміністрації Мирослав Заячук, наголосивши на необхідності збереження окремих популяцій рослин, особливо вузькоареальних ендеміків, реліктів або таких, що знаходяться на межі свого ареалу: «В Україні зник вже не один десяток видів рослин. І цей процес триває. Дуже швидко зникають види підсніжників, шафранів, диких тюльпанів, сон-трави. Внаслідок людського недбальства, вже за кілька десятиліть ціла низка наших весняних улюбленців можуть зникнути взагалі. Дії людини незворотньо впливають на природні процеси…».

На нараді обговорили заплановані заходи національних природних парків щодо збереження первоцвітів.

У заході також взяли участь та виступили: директор Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету, доктор біологічних наук, професор, академік АН Вищої школи України Михайло Марченко; завідувач кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства, доктор біологічних наук, професор Ілля Чорней; директор Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Людмила Головченко; докторант кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства, кандидат біологічних наук, доцент Василь Буджак.

«Останніми роками зростає популярність наукових дисциплін «біологія» та «екологія» серед юнацтва та молоді», - підкреслив Михайло Марченко. «Минулого тижня пройшла обласна олімпіада з біології, у якій взяли участь 152 учасника. Ми другі за популярністю після української мови», - зазначив він. А також додав, що «біолог, як лікар. Він лікує природу, а через неї – і людину».

Також на заході відбулася презентація друкованої продукції «Увага! Первоцвіти».

Пам’ятайте, що первоцвіти занесені до Червоної книги України! Їх продаж та купівля заборонені! Відсутність попиту на ці квіти зробить непотрібним їхнє вилучення з природи продавцями. Збережімо цю красу для наших нащадків!

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterв"dL@v@Ч”Мchnu.edu.ua